Tartumaa ametkonnad eiravad palga avalikustamise nõuet

05. aprill 2001, 08:21

Kuigi rahandusministri määrusega olid kõik kohalikud omavalitsused ja neile kuuluvad äriühingud kohustatud 1. aprilliks avalikustama oma juhtide palgad, pole enamik Tartumaa ametiasutusi seda teinud, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu Postimehel õnnestus ametnike palgaandmed leida vaid Tartu linna- ja maavalitsuse interneti koduleheküljelt. Maavalitsus oli välja toonud ainult maavanem Jaan Õunapuu möödunud aasta töötasu, linna koduleheküljel on linnavalitsuse kõigi ametnike sissetulekud näha juba möödunud aasta sügisest.

Rahandusministeeriumi nõuniku Daniel Vaariku kinnitusel saab ministri määrust eiranud ametiisikuid karistada noomitusega või isegi nad vallandada.

?Ma ei ütle, et me hakkame seda tegema, ma räägin vaid karistamise võimalustest,? märkis Vaarik. ?Alates teisipäevast tegeleb rahandusministeerium palkade avalikustamise nõude täitmist puudutava ülevaate koostamisega. Valmis peaks see saama kuu lõpuks.?

Vaariku väitel käib ministri määrus vaid ametnike kohta, seepärast ei pea palganumbreid avalikustama näiteks muuseumid ja riigi või kohaliku omavalitsuse loodud sihtasutused, samuti avalik-õiguslikud juriidilised isikud, nagu Tartu Ülikool.

Tartu maavanem Jaan Õunapuu ei osanud eile Tartu Postimehele öelda, miks pole maakonna omavalitsused oma ametnike töötasusid üldsusele teatavaks teinud. Õunapuu lubas asja lähipäevil uurida.

Tartu vallavanem ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu esimees Aivar Soop tõdes, et tõenäoliselt pole vallavalitsused jõudnud selle määruse täitmisega tegelda, sest tööd on nõudnud kohalikud eelarved, õpetajate palgaraha laekumine otse kohalikele omavalitsustele ning haldusreform.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing