Börsiülevaade: Nasdaqi tõus aitas Tallinna börsil kosuda

06. aprill 2001, 15:07

Tallinna Väärtpaberibörsil rühkisid enim kaubeldud aktsiad täna mõõdukas tempos ülespoole tingituna peaasjalikult eilsest vana- ja uue majanduse aktsiate rallist teisel pool suurt lompi.

Kuid tugevasti kõikuvate välisturgude meeleolud muutuvad kiiresti.
Hetkel on Euroopa aktsiaturud muutunud ettevaatlikuks ja näitavad taas üha rohkem negatiivseid märke.

Väiksemate tehnoloogiafirmade uued kasumihoiatused ja USA turult oodatavad tööjõuturu näitajad hoiavad meeleolud ärevad ja oodatakse, et USA turud avanevad miinuses.

Peale eilset USA tehnoloogiasektori Nasdaqi 9% üleslendamist oli paljude kohalike väikeinvestorite tähelepanu suunatud praktiliselt ainsa Tallinna börsi uue majanduse ettevõtte aktsia Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> vastu, mis aktiivse kauplemise tulemusena kosus päevaga 1,2%, sulgudes 65,50 kroonil.

Eile rahapesuskandaalis süüdistatud Leedu Hansabankase uudis jättis Hansapanga <GR#EE.HP> investoreid külmaks ka täna. Panga aktsia näitas päevaga kosumist ligi 2%, 134,50 kroonini.

Täna Taupomasise poolt avaldatud korralik 11,4 mln litine kvartalikasum näitab samuti Leedu poole kiiret tööd aktsia hinna ülesajamises.

Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> aktsiaga on viimaste päevade jooksul tehtud enne turu sulgemist imelikke ühe aktsia suuruseid tehinguid.

Kuna Kaubamaja aktsia ostu- ja müüginoteeringu vahe on väga suur siis võib arvata, et mõni agar Äripäeva aktsiamängus osaleja püüab meeleheitlikult oma virtuaalportfelli mahtu suureks ajada. Muud loogikat siin olla ei saa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing