Hansapanga kommentaar Lietuvos Rytase artiklile

06. aprill 2001, 13:45

Järgneb Hansapanga veelkordne selgitus vastuseks rahapesu süüdistuste kohta Leedus.

Kommentaarina Leedu ajalehes Lietuvos Rytas avaldatud artiklile, milles süüdistatakse Hansapanga Leedu tütarpanka Hansabankast rahapesuseaduse rikkumises, soovib Hansapank öelda, et Hansabankas avastas märtsis tarkvaravea, mis takistas õigeaegse info edastamist Leedu maksupolitseile üle 50 000 litiste ülekannete kohta. Vastav kohustus on pangal Leedu seaduste kohaselt. Hansabankas teavitas veast koheselt ka Leedu maksupolitseid.

Hansabankase töötajad avastasid Leedu maksupolitsei ja panga andmete võrdlemisel 700 sularahatehingut, mille kohta info ei olnud tarkvaravea tõttu maksupolitseisse jõudnud. Hansabankas teeb kuus keskmiselt 200.000 ülekannet, millest ligi 5000 tehingust teavitatakse maksupolitseid.

Hansabankase kinnitusel on viga panga tarkvarasüsteemides parandatud ning pank on järginud ja järgib ka edaspidi korrektselt Leedu rahapesuseadust ning muid Leedu seadusi. Hansabankase kinnitusel on spekulatsioonid, et läbi Hansabankase pesi kuritegelik grupeering suurema sularaha, alusetud.

Leedu riigivaraameti peadirektor Povilas Milashauskase ütles teemat kajastanud Lietuvos Rytase ajalehele, et eelnimetatud faktide ilmsiks tulek Leedu Hoiupanga aktsiate ostu-müügitehingu sõlmimist ei takista.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing