Nasdaq läks esmaspäeval üle kauplemisele dollarites ja sentides

10. aprill 2001, 10:21

Nasdaq läks esmaspäevast üle kõigi aktsiate kauplemisel murdudelt dollaritele, teatab Reuters.

Kauplemine läks Nasdaqil üle sujuvalt ilma tõrgeteta. Ligi 200 aktsiat noteeriti dollarites ja sentides murdude asemel pilootprojekti käigus möödunud kuul, teatas Nasdaqi esindaja Scott Peterson.

'Kell 9.30 kui turg avanes (meie aja järgi kell 15.30), hoidsime me kõik kollektiivselt sekundi hinge kinni, ja kõik läks hästi,' lisas ta.

Valitsus nõudis kaheksandikest, kuueteistkümnendikest jne loobumist. Valitsus loodab, et see alandab investoritele kulusid kitsamate ostu-müügikursside vahede näol.

Nasdaq, mis on tuntud tehnoloogiaaktsiate börsina, täitis USA Väärtpaberijärelvalve (SEC) nõude dollaritele ja sentidele kauplemisele üleminekul viimasel päeval mis oli antud kõigile USA börsidele.

Rivaalid New York Stock Exchange ja American Stock Exchange, kauplema kõigi aktsiatega dollarites ja sentides juba jaanuari lõpus.

'Dollarites ja sentides kauplemine teeb meie turud arusaadavamaks ülejäänud maailmale,' ütles House Financial Services Committee esimees Michael Oxley. 'Loobudes murdudest dollarite ja sentide vastu vähendab investorite makstavat spreadi, mis säästab raha iga ostu ja müügiga, lisades turule miljardeid dollareid aastas.'

Kauplejad on hoiatanud võimalikest tõusvatest kuludest seoses suurema inimeste vajadusega seoses aktsiate kauplemisega dollarites ja sentides kuna aktsiahind muutub tihedamini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing