Algab Pärnu esimese aurutorustiku ehitus

10. aprill 2001, 08:58

Pärnu soojamajanduse selle suve suurima ehitusena rajatakse aurutorustik, mis ühendab Viisnurga uue Niidu tootmiskompleksi suusavabriku katlamajaga, kirjutab Pärnu Postimees.

Töö tellija, Ülejõe soojusvõrgu tegevdirektor Toomas Rähmonen ütles, et seni kasutati Pärnus soojuse transportimiseks kuuma vett ja ehitatav aurutorustik on linnas esimene. Et auru rõhk ja temperatuur on vee omast märksa kõrgemad, on soojatorudki teistsuguse isolatsiooniga ja tugevamad, selgitas Rähmonen.

Torustiku ehituse peatöövõtjaks valiti ALSTOM Power Estonia AS, maad kaevama ja torusid paigaldama hakkab AS Amaks, mis on Pärnus mitu torustikku korralikult valmis teinud.

Praegu käib ehituse ettevalmistus, osa torusid on juba kohal ja trassi projekteerimine lõpusirgel. Kaevetöid on kavas alustada sel kuul.

Aurutoru ühendab Viisnurga uue katlamaja linna soojusvõrguga, sama torustikuga on tänavu plaanis ühendada EWP uue saeveski katlamaja, et senisest paremini ära kasutada puidutööstuse jääkidest toodetud odavat soojust, rääkis Rähmonen.

Koos torude paigaldusega saavad uue soojaühenduse Niidu rajooni elamud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing