Hansapank asus Leedu tütarfirmat kontrollima

11. aprill 2001, 07:47

Hansapanga Leedu tütarpanga vastu suunatud rahapesu süüdistused ei ole andnud Eesti institutsioonidele põhjust siinset kontrolli hoogustada, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ei usu, et Hansabankas tahtlikult eksis. Eestist on saadetud inimesed sinna täiendavalt asja uurima,? ütles rahapesu andmebüroo ülemkomissar Arnold Tenusaar.

Eesti rahapesu seadusandlus erineb teiste Balti riikide omast. Lätis ja Leedus on paika pandud rahalised piirid, mida ületavad tehingud peab pank automaatselt maksupolitseile edastama. Eestis peab pank rahapesu andmebürood informeerima üksnes kaheldava tehingu korral.

Tenusaare sõnul teatatakse kahtlastest tehingutest iga päev. Edasisele uurimisele läheb 10-15 protsenti. Hetkel on andmebüroo menetluses üle kümne kahtlase üle miljoni-kroonise tehingu.

Eesti pankadel on küll kohustus identifitseerida kõik kliendid, kes sooritavad üle 100 000-kroonise sularahatehingu või teevad üle 200 000-kroonise ülekande, ent see ei ole eelduseks kahtluse tekkimisele.

Pangainspektsiooni üldjärelvalve allosakonna juhataja Margus Normaku väitel teavitatakse rahapesu andmebürood kõigist nimetatud ülempiiri ületanud tehingutest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing