Ühispank võtab vastu põllumeeste intressitoetuste taotlusi

11. aprill 2001, 11:23

Vastavalt Vabariigi Valitsuse poolt 3. aprillil 2001. aastal kehtestatud määrusele intressitoetuste taotlemise ja taotluste menetlemise korra kohta, võtab Eesti Ühispank põllumajandustootjatelt ja kalakasvatajatelt vastu taotlusi intressitoetuse saamiseks, teatas pank.

Intressitoetust võib taotleda põllumajandustootja või kalakasvataja, kes on kasutanud pangast saadud pikaajalist (tagastamise tähtajaga üle ühe aasta) laenu põllumajandussaaduste tootmise või kalakasvatuse arendamiseks vajaliku põhivara ostmiseks, ehitamiseks või rekonstrueerimiseks. Taotlejal peavad olema tasutud eelmise kalendriaasta laenuintressid.

Intressitoetuse saamiseks peab taotleja esitama pangale 20. aprilliks määrusega kehtestatud vormi kohase taotluse. Taotluse vorme on võimalik saada maakonna keskustes asuvatest Eesti Ühispanga kontoritest ning koduleheküljelt www.eyp.ee/intressitoetus

Aprilli lõpuks esitab pank koondtaotluse Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA). Intressitoetuse taotleja võib esitada taotluse koos panga kirjaliku kinnitusega intresside tasumise kohta ka otse PRIA-le. Toetusraha maksab PRIA taotleja arveldusarvele juuni keskpaigaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing