Undva Sadam plaanib rajada katamaraanisadamat

16. aprill 2001, 08:27

Seni Undvale ebaõnnestunult süvasadamat rajada soovinud AS Undva Sadam otsib võimalusi 8 meetrise süvisega katamaraanisadama rajamiseks Jaagarahule või Kesknõmmele, kirjutab Meie Maa.

ASi Undva Sadam nõukogu esimees Jaak Lokk ütles, et kompromissina linnuteadlastele on sadamaehitajad välja pakkunud idee ehitada väiksema mahuga sadam. 'Me ei räägi enam mingist suurest sadamast, vaid räägime niisugusest sadamast, mis on võimeline võtma vastu jahte, väikseid kruiisilaevu ja katamaraani,' rääkis Lokk.

Sadamkohtadena on praegu kõne all Jaagarahu ja Kesknõmme, kuhu sarnaselt Roomassaare-Riia liinile avataks katamaraaniliin Rootsi ja Saaremaa vahel.

Kahte sadamakohta võrreldes ütles Lokk, et Jaagarahu kui vana sadamakoha taastamine oleks lihtsam, nõukogude ajal raketikaatrite tagavara baasiks arvestatud Kesknõmme nõuaks aga süvendamist, ekspertiisi ja uusi projekte.

'Kummagile kohale ei tuleks enam mingit õlitõrjet ega muud riiklikku funktsiooni,' märkis Lokk.

Ka ei tule katamaraanisadamas enam kõne all Undva süvasadama äriprojektis ette nähtud kaubavood, mis nüüd võidakse suunata Dirhamisse või Rohukülla, kuhu võidakse ehitada vastav kaubakai.

Lokk ütles et AS Undva Sadam aktsionäriks on avaldanud soovi saada ka AS Saarte Liinid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing