Eesti spordi võtmeküsimuseks on treenerid

19. aprill 2001, 16:16

Tänasel Eesti Treenerite Ühenduse (ETÜ) delegatsiooni kohtumisel haridusminister Tõnis Lukasega tõdeti, et Eesti spordi hetkeseisu võtmeküsimuseks on treenerite koolitamine ja nende täiendkoolitusega seonduv valdkond.

Ümberkorraldused Eesti kõrghariduses peaks treenerite arvates senisest selgemalt määratlema treenerite koolitamise riikliku tellimuse ja selle mahu. Praegu on määratlemata treeneritele kutsete omistamise mehhanism, ebaühtlaselt toimub treenerite täiendkoolitus.

ETÜ toetab jätkuvalt spordi nädalalehe taaskäivitamist trükimeedias, milles näeb koostööpartneritena eelkõige Eesti Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi, Eesti Kehalise Kasvatuse Liitu, Eesti Sportlaste Ühendust, Liikumine Eluterve Eesti jt.

Kohtumisel minister Lukasega osalesid ETÜ esimees Jaak Salumets, ETÜ juhatuse aseesimees ja Tartu Ülikooli Kehakultuuriteaduskonna dekaan Vahur Ööpik, ETÜ juhatuse liikmed Harri Lemberg (ühtlasi ka TÜ Spordikeskuse juhataja) ja Charles Vallmann (ühtlasi ka Liikumine Eluterve Eesti aseesimees), Tallinna Noorsoo- ja Spordiameti juhataja Tarmo Valgepea ja Eesti Võrkpalli Föderatsiooni peasekretär Henn Vallimäe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing