Norra riik ei loobu Den norske Bankist

19. aprill 2001, 13:29

Ühinegu Põhjamaade pangad niipalju kui tahavad ja olgu Norra suurim pank Den norske Bank neile nii huvitav partner kui tahes, ikkagi ei kavatse Norra riik sellest pangast loobuda, ütles Norra riigi pangafondi direktor Jan Willy Hopland ajalehes Helsingin Sanomat.

On väga tähtis, et riigis oleks rahvuslikus omanduses panku, kes toetavad riigi majanduselu ja ühiskonda. Norras ei ole Rootsi kombel rikast Wallenbergi sugu ja selle kapitali, seetõttu peavad pangad rahvuslikku omandit kaitsma, väidab Hopland.

Paar nädalat tagasi korraldas pangafond Den norske Banki aktsiate müügi, mille tulemusena vähenes riigi osakaal pangas 61 protsendilt 47-le. Sügisel on kavas vähendada riigi osa kolmandikuni, kuid mitte karvavõrdki rohkem.

Nora riik asutas pangafondi 90. aastate algul, kui tuli lahendada sügavat pangakriisi. Fond võttis kõik kriisipangad oma hoolde. Hiljem on ta müünud Focus Banki Danske Bankile, Bergen Banki Rootsi Handelsbankenile ja Christiania panga Nordeale ning ühendanud Postbanki Den norske Bankiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing