Bussiliinide konkursil rikuti seadust

20. aprill 2001, 14:45

Täna lõppes juurdlus riigihanke 'Tallinna ühtsesse piletisüsteemi kuuluvate ühistranspordiliinide liinikonkurss kahele liinigrupile' seadusele vastavuse selgitamiseks, teatas Raepress.

Sisekontrolör Kaida Kauleri sõnul ei nähtu esitatud dokumentidest ning Äriregistri andmetest, et AS SL Bussiliinid (AS Vendlid Invest) omanik oleks Savolinja OY, kelle eelnevale töökogemusele pakkuja tugineb. Komisjon teeb ettepaneku I liinigrupis parimaks tunnistatud pakkujal esitada tõendid, et AS SL Bussiliinid
omanikuks on nende poolt nimetatud Savolinja OY. Vastavate tõendite puudumisel ei vastanud AS SL Bussiliinid pakkumine pakkumise kutse dokumentides esitatud tingimustele ning riigihanke läbiviimisel on rikutud seadust.

Lisaks tuvastas sisekontroll, et säästva arengu ja planeerimise ameti ühistranspordi osakonna juhataja Margo Tomingas oli määratud riigihanke läbiviimiseks moodustatud komisjoni koosseisu ja riigihanke läbiviimise eest vastutavaks ametiisikuks.

Äriregistri dokumentidest nähtub, et SL Bussiliinide nõukogu liige oli pakkumise tegemise ajal Margo Tomingase abikaasa Kethrin Tomingas.

Tulenevalt Korruptsioonivastase seaduse § 25 on tegemist huvide konfliktiga. Komisjonile esitatud materjalidest ei nähtu, et Margo Tomingas oleks vastavalt seadusele teatanud huvide konfliktist ning oleks esitanud loobumistaotluse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing