EPL: värskus tõi Tulviste tippu

23. aprill 2001, 09:11

Peeter Tulviste suur edu Toomas Savi ees valijameeste seas korraldatud küsitluses oli üllatav juba seetõttu, et erinevalt oma konkurentidest pole ta valijameeste seas veel kampaaniat tegema hakanud, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Tulviste edu võtmeks on ilmselt tema värskus. Ühelt poolt on kõik tema ametlikud või mitteametlikud konkurendid tiirelnud presidendirallis juba pikka aega, mistõttu on uuel ja juba ühe välksõja võitnud kandidaadil märksa lihtsam tähelepanu ja toetust pälvida.

Teine Tulviste edu põhjus on aga tõenäoliselt see, et ajal mil peaministri, valitsuse ja riigikogu ehk siis laiemalt kogu poliitika maine on rahva silmis väga madal, on ta välja pakutud kandidaatidest kõige vähem päevapoliitikaga seotud.

Kuid mida lähemale tulevad presidendivalimised, seda rohkem hakkavad tulemusi mõjutama parteide sisesed ja vahelised kokkulepped, mis praegu valijameeste eelistustes nii väga ei kajastu.

Viimase väite tõestuseks on kasvõi asjaolu, et eelmisel nädalal oma avaliku kampaaniaga alustanud Keskerakonna presidendikandidaat Peeter Kreitzberg omab hetkel valijameeste seas märksa väiksemat toetust kui on Keskerakonna kontrolli all kohalikke omavalitsusi. Toetus Kreitzbergile tuleks aga pigem Tulviste kui Savi arvel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing