Kõige rohkem kutsehaigusi esineb Põlvamaal

27. aprill 2001, 11:47

Tänavu esimeses kvartalis diagnoositi kutsehaigusi kõige rohkem Põlvamaal (30 juhtu), teatas tööinspektsioon oma pressiteates. Nii on see olnud viimased kolm aastaalgust, mullusega võrreldes on aga kaks juhtu lisandunud.

Teisel kohal on Tartumaa ja kolmandal Pärnumaa, kus kutsehaiguste diagnoosimine on püsinud samal tasemel. Tallinnas ja Harjumaal on esmaselt diagnoositud kutsehaiguste arv langenud koguni neli korda, Võrumaal kolm korda. Ühtegi kutsehaigust pole tänavu kindlaks tehtud Rapla- ja Saaremaal.

Kokku diagnoositi esimeses kvartalis 70 esmast kutsehaigust 63 inimesel. Kahe varasema aasta esimese kvartaliga võrreldes on nüüd kutsehaigust määratud vähem ligi 30 juhtumi võrra. Enam kui pooled (33) sel aastal kutsehaigestunutest on mehed.

Kutsehaigusteks on ligi pooltel juhtudel ülekoormushaigus, teisel kohal on vibratsioonitõbi ja kolmandal vaegkuulmine. Kutsehaigusi põhjustavad eelkõige füüsikalised ja füsioloogilised tegurid.

Kõige rohkem diagnoositi kutsehaigusi traktoristidel, teisel kohal on põllutöölised ja loomakasvatajad ning kolmandal kohal autojuhid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing