Ehitajal lõplik õigus lõhkuda pankrannik

27. aprill 2001, 08:19

Tallinna linnavalitsus ei arvesta keskkonnaminister Heiki Kranichi palvet peatada Kakumäe pankrannikul ehitustööd, sest hindab töid seaduslikuks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kuigi kontroll pole veel lõppenud, tundub, et meil pole mingit alust Kakumäe pankranniku lähedal ehitustegevust peatada,? lausus Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti regulatsiooni ja kontrollteenistuse direktor Rain Seier.

Tema sõnul on pankranniku juurde elamurajooni rajava firma Hestlinger tegevus kooskõlas ettevõttele antud lubadega.

?Oleme võrrelnud jooniseid ja pole leidnud ühtegi rikkumist,? ütles Seier. ?Ehitatud on täpselt nii, nagu load ette näevad.?

?Minu arvates ei ole linnavalitsuse selline otsus üllatav, sest hiljuti tehtud keskkonnainspektsiooni ekspertiis näitas samuti, et juriidiliselt on kõik korrektne,? lausus Hestlingeri juhatuse liige Aivar Aigro.

Aigro sõnul on tal heameel, et segadus pankranniku ümber on lõpuks läbi ja elamurajooni arendamine võib rahulikult jätkuda.

Geoloog Kalle Suuroja lausus, et ilmselt on nüüd keskkonnakaitsjate mäng mängitud. ?Nagu öeldakse, pärast kaklust enam rusikatega ei vehita ja ilmselt on ikkagi kõik olnud juriidiliselt nii vettpidav, et enam midagi ette võtta ei anna,? ütles Suuroja. Tema sõnul aitab vähe süüdlase selgitamine, sest tehtut enam olematuks muuta ei saa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing