Meri tahab Mart Laari väljavahetamist

02. mai 2001, 08:04

President Lennart Meri pidas eelmise nädala lõpul aktiivseid kõnelusi koalitsioonipoliitikutega, soovides teada nende arvamust peaminister Mart Laari väljavahetamise kohta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevalehe andmeil käisid reedel presidendi juures Reformierakonna esimees ja rahandusminister Siim Kallas ning välisminister Toomas Hendrik Ilves.

Pühapäeval kutsus Meri enda juurde Mõõdukate ja koalitsiooninõukogu esimehe Andres Tarandi ning Isamaaliidu juhatuse liikme, kaitseminister Jüri Luige. Kõigilt uuris Meri, millised on meelelolud peaminister Mart Laari väljavahetamiseks.

?Ei kinnita ega lükka ümber,? vastas Tarand küsimusele, kas jutuks oli peaministri vahetus. Ta lisas, et ei soovi vestluse sisu avalikustada, kuna tegemist polnud ametliku kohtumisega. ?Minu arvamus on see, et antud olukorras pole peaministri väljavahetamine vajalik ega võimalik,? ütles Tarand. Siim Kallas keeldus igasugustest kommentaaridest.

Presidendi juures toimunud vestlusega üldjoontes kursis oleva ühe kõrge koalitsioonipoliitiku sõnul võib presidendist jääda mulje, et ta nõuab Laari väljavahetamist, kuid tegelikult uurib ta pigem selle kohta koalitsioonikaaslaste arvamust.

Meri hinnangul võiks üks peaministrikandidaatidest olla Jüri Luik, kuid väidetavalt pole kaitseminister peaministri kohast huvitatud. ?Luik tahab tegutseda skandaalideta, kuid peaministri ümber käivad alati tahes või tahtmata skandaalid ja spekulatsioonid,? põhjendas üks poliitik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing