Rask kirjutas presidendile Lennusadamast

02. mai 2001, 12:12

Eelmise nädala lõpul palus president Lennart Meri teavet, milliseid samme on justiitsminister astunud riigivõimu taastamiseks Vesilennukite sadama territooriumil ja mida on kavas edaspidi ette võtta, teatab Eesti Päevalehe online viitega mega-portaalile.

Justiitsminister Märt Rask saatis täna presidendile kirja informatsiooniga Tallinnas Küti 17 asuva kinnistu omaniku õiguste teostamise kohta.

Ministeerium esitas 1997. aastal hagi Tallinna Linnakohtusse riigi omandiõiguse tunnustamiseks ja lennusadama väljanõudmiseks riigi seaduslikku valdusse. Linnakohus rahuldas hagi täielikult oma 25. augusti 2000 otsusega, otsus pole aga senini jõustunud.

Maatüki ebaseaduslikud valdajad OÜ Agrin Partion, AS Verest ning OÜ B E esitasid otsusele apellatsioonikaebuse ringkonnakohtusse. Ringkonnakohus tagastas kaebused linnakohtule täiendava riigilõivu nõudmiseks apellantidelt. B E ei nõustunud riigilõivu täiendavalt tasuma ja esitas erikaebuse riigilõivu tasumist nõudvale linnakohtu määrusele.

Ringkonnakohus jättis erikaebuse rahuldamata ning ettevõte pöördus uue erikaebusega Riigikohtusse. Riigikohtu loakogu andis selle aasta 7. märtsil loa erikaebuse menetlemiseks, kuid läbivaatamise aega pole justiitsministeeriumile veel teatatud. Alles peale riigilõivu täiendava tasumise nõudele hinnangu andmist Riigikohtu poolt ja lõivu nõutud summas tasumist saab Tallinna ringkonnakohus võtta apellatsioonikaebuse menetlusse ning alustada selle sisulist lahendamist.

Justiitsministril puudub kohtute tegevuse üle järelevalvet teostava ametiisikuna võimalus õigusemõistmisse sekkuda, sealhulgas ka kohtupidamist kiirendada. Vastaspool kasutab aga protsessuaalseid võimalusi vaidlustamiseks. Välistatud pole ka eesmärk kohtuasja nimme venitada ja oma ebaseaduslikku maatüki valdamist pikendada.

Justiitsminister loodab siiski, et vaidlus selle aasta jooksul lahendatakse ja riigi võim Küti 17 asuval kinnistul taastatakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing