Egmontil Põhjalas kõige vähem kasumit

03. mai 2001, 11:27

Taani meediakontsern Egmont, millele kuuluvad Skandinaavias Disney autoriõigused, sai läinud aasta eest kasumit vaid 198 miljonit Eesti krooni 17 miljardi krooni suuruselt käibelt. Võrreldes Rootsi Bonnieri, Norra Orkla ja Schibstedi ning Soome Sanoma kontserniga, mille kasumimarginaal on 6-8%, on sama näitaja Egmontil vaid 1,2%, kirjutab Dagens Industri.

Egmont kaotab raha nii uue meedia, filmi kui TV alal. Kaks aastat tagasi käivitatud Egmont Online on toonud 160 miljonit krooni kahjumit. Tütarfirma Nordisk Filmi jättis kasumita kulukaks läinud omatoodang. Kahjumis arvutimängude haru on Egmont tänaseks kinni pannud. Kontsernile positiivne on Sony Playstationi autoriõiguste omamine Põhjalas.
Põhjalas on Egmont lastekirjanduse osas esikohal, kuid Saksamaal on ka see tegevusala läinud kahjumiga. Tütarfirma Egmont Ehapa Verlag tõi mullu kahjumit 328 miljonit krooni.

Egmonti juhi KT Erik D Jensen põhjendab madalat kasumit sellega, et Egmont investeerib teistest enam arendustegevusse. ?Me võiksime kohe saavutada 8% kasumimarginaali kui uute tegevusalade arendamise kõrvale jätaksime,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing