Börsiülevaade: turg stabiilne, huvi Hansa vastu jätkub

04. mai 2001, 09:42

Loodest kehvemad USA tööturu näitajaid hoidsid teisel pool suurt lompi eile aktsiaturgu pinge all. Euroopa turgudelt oodatakse täna eilsest veidi madalamat starti aga midagi hullu maaklerite sõnul siiski juhtuma ei peaks. Kohalik börs tõotab käia eilset küllalt stabiilset rada pidi.

Väike kokkuvõte siis sellest, kuidas eile kohalikul börsil läks.

Tasapisi jätkas taas ülestiksumist Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis tugevnes 8,5 mln kroonise käibe juures 143 kroonini ehk 0,35%.
Kaur Elviste Trigon Markets?ist ütles Äripäevale, et turg on Hansapanga poolt tulnud uudised hästi vastu võtnud ning hetkel pole ka veel märke, et huvi aktsia vastu vaibumas oleks.

Kõige aktiivseimalt tehti eile taas tehinguid Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiaga, mis odavnedes ligi 2% ning sulgus 76 kroonil.
Euroopa turgudel eile keskmiselt 3% alla tulnud telekomisektor, seoses hiljutiste kiirete ülessööstmiste ja taas esilekerkinud hirmudega, et ettevõtete olukord ei pruugi lähiajal paraneda, on tegurid mis võiks väikse surve all hoida ka meie Telekomi.

Investeerimispank Suprema maakler Sten Sumberg ütles uudisteagentuur Reutersile, et kuigi Eesti Telekomi aktsia võib paari päeva jooksul väike müügisurve jätkuda, ei saa peale esimese kvartali tulemusi väga dramaatilist langust aktsiale siiski prognoosida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing