Eesti soovib minna vabakaubandusele enne EL-ga liitumist

04. mai 2001, 10:33

Põllumajandusminister Ivari Padari tänasel kohtumisel Euroopa Komisjoni (EK) põllumajandusvoliniku Franz Fischleriga Brüsselis avaldab Padar Eesti soovi jõuda EL-ga vastastikuse vabakaubanduseni juba liitumiseelsel perioodil, teatas põllumajandusministeerium.

Kohtumisel tuleb kõne alla vastastikuse soodsama kaubandusreziimi kehtestamine põllumajandustoodete osas järgmisest aastast. Arutusele tuleb ka Euroopa Liidu ühtse põllumajanduspoliitika (CAP) reform, Eesti ja Euroopa Liidu kaubandusläbirääkimised ning SAPARD-programmi käivitamise hetkeseis, teatas põllumajandusministeerium.

Padaril on kavas põllumajandusvolinikule tutvustada Eesti ettepanekut projektide mitmeaastase finantsskeemi muutmise kohta, kuid eeskätt on plaanis arutada SAPARDi ettevalmistamise hetkeseisu.

Kava kohaselt tulevad kõne alla veel ka Agenda 2000 raames toimuvad protsessid ning CAPi reformiga seonduv üldiselt. Minister Padar tunneb huvi, kuivõrd mõjutab Fischleri hinnangul ELi laienemisprotsess CAPi reformi ning kas põllumajandussektori laienemine saab toimuda Agenda 2000 raames, kui edukaks hindab põllumajandusvolinik Agenda 2000 reformi ning millised on tema keskpikad tulevikuprognoosid reformi osas.

Ministrit saadavad kohtumisel põllumajandusvolinikuga suursaadik Priit Kolbre, põllumajandusatashee Brüsselis Peeter Seestrand, põllumajandusministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai ja Gert Antsu eurointegratsioonibüroost.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing