Reisiostude maksustamise kavas valitseb segadus

08. mai 2001, 08:41

Rahandusminister Siim Kallas ja tema ametnikud tõlgendavad täiesti erinevalt uue käibemaksuseaduse eelnõu plaani maksustada inimeste välisreisil tehtud sisseostud, kirjutab Postimees.

Seaduseelnõu tahab vähendada senist 5000 krooni piiri esemete üle piiri toomises 2700ni, üle selle summa tuleks juba ostudelt maksta 18 protsenti impordi käibemaksu. Postisaadetiste puhul väheneks sama määr seniselt 1000 kroonilt 700 kroonile.

Parlamendi rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson on nõutu ega tea, kelle tõlgendust uue käibemaksuseaduse kava kohta ta peaks uskuma. Kas minister Kallase oma, kelle sõnul on tegu arusaamatusega ning maksu tahetakse nõuda selgelt kaubana sissetoodavatelt esemetelt. Või ministeeriumi kaudsete maksude talituse juhataja Ain Ulmre ja nõunik Madis Mülleri oma, et maksu alla kuuluvad ka enda tarbeks toodavad esemed alates seaduses kehtestatud piirmäärast.

?Müller rääkis teleris täiesti teist juttu kui Kallas,? ütles Jürgenson. ?Milline on lõplik seisukoht, seda ma praegu öelda ei oska.?

Siim Kallas kinnitas läinud nädalal parlamendis, et küsimus pole mitte selles, et inimeste isiklikud esemed, mida kas pagasis või postisaadetistega üle piiri tuuakse, on piiratud teatud summaga ja üle selle tuleb käibemaksu maksta.

Rahandusministeeriumi talituse juhataja Ulmre on samas Postimehele kinnitanud, et ikkagi on kava kärpida isiklikuks tarbeks ostetud esemete käibemaksuvabastust, mis reisija kohta päevas on praegu 5000 krooni. Uus piirmäär 2700 krooni tuleneb Euroopa Liidu nõuetest.

Uus käibemaksuseadus on läbinud parlamendis esimese lugemise ning tuleb teist korda riigikogu saalis arutusele tõenäoliselt mai viimasel nädalal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing