Neli hektarit maad viib politsei Paikuse vallaga kohtusse

08. mai 2001, 08:41

Politseiamet kavatseb kaevata kohtusse Pärnumaa Paikuse vallavalitsuse, võitmaks Eesti ainsale politseikoolile tagasi ujula ja uue õppekompleksi ehitamiseks mõeldud maatükki, kuhu vald tahab rajada hoopis kaubakeskuse, kirjutab Postimees.

Koolil on kavas rajada samale maa-alale uus lasketiir, spordikompleks, alarmsõiduki juhtide ja jälituskoerte väljaõppekeskus ning Lääne- ja Lõuna-Eesti politsei autopargi hoolduskeskus. Nende ehitamata jätmine seaks löögi alla ka plaani ehitada õpetajatele kortermajad ja kadettidele ühiselamud, mis lahendaks praegu õppureid kummitava ruumipuuduse.

Paikuse politseikooli direktor Jüri Merits näitab valitsuse otsust 1990. aasta juunist, mille järgi tuleb kõnealune maatükk anda politseikoolile. Samuti 1997. aastal siseministrina töötanud Robert Lepiksoni allkirjaga määrust, mis kuulutas selle maa-ala kaitseotstarbeliseks.

Raha uue hoonekompleksi ehitamiseks või vähemalt selle planeerimise alustamiseks polnud koolil aga ei toona ega ole ka praegu, ning seetõttu on plats tänaseni tühjana seisnud.

16. aprillil otsustas Paikuse vallavolikogu häältega kuus viie vastu, et maatükk tuleb enampakkumise korras müüki panna. Koolile tuli see otsus ootamatusena.

Paikuse vallavanema Kuno Erkmanni väitel kinnitas vald juba 1995. aastal koos detailplaneeringuga kõnealused neli hektarit ärimaaks, millele politseikoolil polnud mingit õigust. Kunagise siseministri Lepiksoni kaks aastat hiljem tehtud otsust nimetab Erkmaa õigustühiseks, sest maa sihtotstarbe määramine on valla pädevuses.

?Ühe bürokraadi otsus ei saa ju korraldada elu vallas, seda teevad ikka kohalikud elanikud, kes on juba aastaid pooldanud kaubakeskuse rajamist,? sõnas Erkmann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing