President: Võrdne stardijoon on vastustundetu ja rumal müüt

09. mai 2001, 13:03

President Lennart Meri arvustas Hansapanga kevadkonverentsil Eestis valitsevat ebavõrdsust ja sel teemal levivaid müüte.

'Edukad ettevõtjad levitavad müüti, et kümne aasta eest olime kõik ühel
stardijoonel. Need, kes täna on rikkad, on järelikult rohkem tööd teinud,' märkis president. 'Need, kes täna on vaesed, on selles ise süüdi.'

Meri hinnangul on see vastutustundetu ja rumal, kuid niisama vastutustundetu ja rumal on maalida Eestist mustvalget pilti ja väita, et meil sotsiaalseid probleeme ei olegi või, vastupidi, et sotsiaalsed probleemid lämmatavad Eesti kõige lähemal ajal. 'Õige on see, et Eestis sünnib autosid rohkem kui lapsi. Õige on see, et raudse eesriide langemise järel käis turismifirmade vahendusel 1993 välismaal 39 000 inimest ja möödunud aastal 360 000 inimest,' lausus Meri.

Samas lisas ta, et õige on ka see, et 60% meie SKP-st tuleb Tallinnast ja Harjumaalt, niisiis ühe elaniku kohta umbes samapalju nagu Kreekas, ja ülejäänud Eestis poole vähem. 'Lühidalt, Eesti Vabariigi kodaniku sissetulekud on kasvanud, kuid sellest kiiremini on kasvanud ebavõrdsus Eesti maakondade vahel ja veelgi kiiremini Eesti suhteliselt rikaste ja suhteliselt vaeste vahel,' nentis Meri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing