Tartu Ülikooli professor sai Ida-Euroopa parima haldusõppejõu tiitli

10. mai 2001, 08:03

Rohkem kui sadat Kesk- ja Ida-Euroopa avaliku halduse uurimis- ja õpetamisasutust ühendav organisatsioon NISPAcee annab täna Tartu Ülikooli (TÜ) professorile Wolfgang Drechslerile (37) üle auhinna kui piirkonna parimale avaliku halduse õppejõule, kirjutab Eesti Päevaleht.

TÜ avaliku halduse osakonna looja Drechsler on NISPAcee rajaja Alena Brunovska nimelise auhinna esimene laureaat, sest eelmisel aastal, kui auhind asutati, ei leitud selle kõrgetele nõudmistele vastavaid kandidaate.

1993. aastal Eestis esimesena ülikoolis avaliku halduse alast kursust lugema hakanud Drechsler ütles, et peab auhinda oma akadeemilises karjääris väga tähtsaks ja motiveerivaks.

TÜ avaliku halduse osakonna juhataja Tiina Randma ütles, et Drechslerita ei kujutaks ta osakonda üldse ette. ?Ta on olnud eriala ülesehitamise hing, alates õppekavade väljatöötamisest ning lõpetades teadusprojektide algatamisega,? sõnas ta.

Varem Saksamaal ja USAs töötanud Drechsler tuli Tartusse õppejõuks 1993. aastal rahvusvahelises politoloogiaajakirjas ilmunud kuulutuse peale ning on sest ajast õpetanud 25 eri kursust. 1996. aastal professoriks valitud Drechsler on ainus rahvusvaheline professor TÜs.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing