BRS ja Raudtee ametiühingud sõlmisid koostöökokkuleppe

14. mai 2001, 13:57

Eesti Raudtee tulevane omanik Baltic Rail Services ja Eesti raudteelaste ametiühing ning vedurimeeste ametiühinguliit sõlmisid täna koostöökokkuleppe, milles pooled leppisid kokku edasises regulaarses infovahetuses ja tulevase koostöö põhimõtetes.

BRS poolt kirjutasid lepingule alla BRS juhatuse aseesimees Guido Sammelselg ja juhatuse liige Earl Currie ning raudteelaste poolt uus raudteelaste ametiühingu esimees Jolan Sevtsov ja vedurimeeste ametiühinguliidu esimees Tõnu Väät.

Tõnu Väädi sõnul oli huvi taoline kokkulepe sõlmida mõlemal poolel. 'Me kõik saame hästi aru, et erastamise järel Eesti Raudteel toimuvad muutused puudutavad paljuski raudteel töötavaid inimesi. Tänane kokkulepe loobki kirjalikult fikseeritud aluse tulevase Eesti Raudtee omaniku ja ametiühingute suheteks, mis tänaseni on olnud pilvitud. ', rääkis Väät.

Väädi sõnul said raudteelaste ametiühingud kinnituse BRS omanike tausta kohta ka möödunud nädalal toimunud Soome vedurimeeste aastakonverentsil, kus osalesid külalised mitmetest riikidest. 'Meile kinnitati, et BRS suuraktsionärid Jarvis Rail ja Edward Burkhardt on rahvusvahelises raudteemaailmas usaldusväärsed nimed ning meil valitsevad selle koostöö suhtes suured ootused. BRS Eesti aktsionäridega on meil juba varsemast ajast olnud korralik dialoog', lisas Väät.

BRS juhatuse Earl Currie on töötanud üle 40 aasta erinevates USA ja Kanada raudteefirmades teiste seas ka CSX Transportationi asepresidendina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing