Tallink proovib turgu hoida superlaevaga

15. mai 2001, 08:50

?Kui me ei ehitaks enneolematut laeva, siis jääks sõitjaid järjest vähemaks, seda on juba praegu märgata,? nendib Tallinki Soome ärijuht Keijo Mehtonen. Tallink loodab, et uus, seni veel nimeta parvlaev, on piisav elamus neilegi, kes on juba sageli Tallinnas käinud ja sellest tüdinud, kirjutab SL Õhtuleht.

Suurimat parvlaeva Tallinna ja Helsingi liinile ehitatakse praegu Soomes Rauma Finnyardsi tehases. Mehtonen kinnitab, et ?2500 reisijat mahutav laev pakub enneolematuid elamusi isegi neile, kes on harjunud Tallinna ja Helsingi vahel sõitma?.

Uuel laeval on mõeldud mugavusele. Sellel ei ole ühtegi odavat, C-klassi kajutit (need paiknevad veeliinist allpool). Uuel laeval on mitu restorani ja eri tasemega ajaveetmiskohti. Mehtineni hinnangul peaks viiest reisijast neli nautima laevareisi, kus suurem osa ajast lõbutsetakse parvlaeval ja kaldal käiakse vaid episoodiliselt.

?Laev maksab rohkem kui 2 miljardit krooni,? möönab Mehtonen ja kinnitab, et ?rahastamisega oli muret, muidu sõidaks see laev juba liinil?. Suur osa vajalikust rahast saadi tema sõnul Saksa pankadelt.

Mehtonen lisab, et kuigi laevareisijate hulk on mõnevõrra vähenenud ka tänavu, loodab ta edukat suve.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing