Jõgeval valmis 35 mln kroonine puhastusseadmekompleks

Raimo Ülavere 16. mai 2001, 13:04

Eelmisel nädalal valmis Jõgeval 35 miljonit krooni maksnud reovete puhastusseadmete kompleks, mille tulemusena väheneb oluliselt Pedja jõe saastatus, teatas Jõgeva linnavalitsus.

Uue kompleksi ehitamise eesmärgiks oli likvideerida puhastamata reovete vool Jõgeva linnast Pedja jõkke ja ka Läänemerre.

Puhastusseadmete kompleks asub 1,3 hektaril ning on arvestatud 2200 m3 heitvee puhastamiseks. Projekteerimisel on arvestatud, et puhastisse on tulevikus võimalik suunata ka ümberkaudsete Jõgeva ja Siimusti alevike reoveed.

Projekti rahastas ligi kolmandiku ulatuses Phare programm, kelle rahadega finantseeriti kompleksi seadmete tarnet. Jõgeva abilinnapea Viktor Svjatõshevi sõnade kohaselt on objekt Jõgeva Linnavalitsusele üle antud, hetkel jätkuvad veel asfalteerimis- ja haljastustööd, samuti automaatika- ja protsessi juhtimisega seonduvad häälestustööd.

'Uue reovete puhastusseadmete kompleksi valmimisel on positiivne mõju Jõgeva sotsiaalsele ja majanduslikule arengule,' ütles Svjatõshev.

Jõgeva reovete puhastusseadmete ja kanalisatsiooni survetrassi objekti tellijaks oli Jõgeva Linnavalitsus, projekteerijaks AS Eesti Projekt ning peaehitajaks AS Merko Ehitus, ehitusjärelvalvet teostas AS Eesti Veevärk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing