Kakumäe elamukrundid neelavad ligi tuhat puud

16. mai 2001, 08:13

Tallinnas Kakumäe poolsaare metsas mootorsaagidega ringi liikuvad töömehed langetavad peaaegu tuhat leht- ja okaspuud, et teha ruumi 2000-3000 ruutmeetri suurustele kruntidele, kirjutab Postimees.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti juhtivspetsialist Kristjan Tarn ütles, et poolsaarel olevale kümnehektarilisele alale andis Tallinna keskkonnaamet välja raieloa eelmise aasta veebruaris. ?Ette on nähtud hooldusraie ja sanitaarraie,? lisas ta.

Tarni sõnul võib loa järgi maha võtta 439 kiire kasvuga väheväärtuslikku lehtpuud, milleks on haavad, paplid ja lepad. Samuti annab luba võimaluse veel 521 puu langetamiseks, mille seas kuused, männid ja kased.

?Arvestades ala suurust, on täiesti võimalik, et seal on põhjust nii palju raiuda,? lausus Tarn. ?Tõenäoliselt pole seal terve Vene aeg sanitaarraiet tehtud.? Ta lisas, et mullu veebruaris raieloa andnud ametnik on tänaseks pensionil.

Tarni sõnul keskkonnaametnikud kõiki puulangetamisi kontrollida ei jõua, kohal käiakse vaid siis, kui on kahtlusi, et mahavõetud puid on liiast.

Alal detailplaneeringut valmistav Kivinuka Kinnisvara projektijuht Anti Roosnupp kinnitas, et maha võetakse vaid kuivanud ja haiged puud. ?Seal tehakse normaalset raiet, et saaks parkmetsa,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing