Eile tõsteti Kalifornia tarbijatele elektri hinda kuni 80%

16. mai 2001, 09:17

Osariigi elektri eest vastutavad võimud otsustasid eile teostada Kalifornia ajaloo suurima elektrihindade tõusu, tõstes elektrihinda kuni 80% võrra suurematele eraisikutest klientidele, kirjutab Associated Press.

Plaan kiideti heaks häälteenamusega 3-2 osariigi Public Utilities Commission?i poolt, mis mõjutab umbes 9 miljonit osariigi kahe suurima elektrifirma klienti, keda teenindavad Pacific Gas Electric Co. ja Southern California Edison Co.

Uute hindade alusel tuleb maksta juunikuus.

Keskmine eratarbija tunneb 19 protsendist hinnatõusu. Madala sissetulekuga tarbijad ja need, kes kasutavad elektrit vähe ei tunne üldse hinnatõusu. Suurimad kaotajad on suurimad tarbijad.

Osariigi eraisikutest elektritarbijad on jaotatud viieks grupiks, kõrgeim neist on PG E, kus 9% firma elektritarbijatest tunneb elektrihinnatõusu 0,143 dollarilt 0,258 dollarile kilovatt tunni eest, mis on 80% hinnatõus. Keskmiselt tähendab see kuus elektri eest täiendavat maksu 85 dollarit, mis tõstab keskmise elektriarve 232 dollarilt 317 dollarile.

Edisoni suurimad eraisikutest tarbijad näevad arvetelt 71% hinnatõusu, mis tõstab keskmise arve suuruse 194 dollarilt 265 dollarile.

PG E ja Edison firmadest kliendid kogevad keskeltläbi 50% hinnatõusu, kusjuures teenindus- ja põllumajandustarbijad näevad märgatavalt väiksemat hinnatõusu.

Inimesed protestisid massiliselt hinnatõusu vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing