Flora suuraktsionär vabanes kohtukeelust

21. mai 2001, 08:19

Tartu ringkonnakohus lubas Tartu Flora juhatuse esimehel ja suuraktsionäril Peeter Laursonil taas teha tehinguid tema valduses olevate Tartu Flora aktsiatega, kirjutab Tartu Postimees.

Seega tühistas ringkonnakohus maakohtu märtsis tehtud määruse. Maakohtusse olid asja andnud Tartu Flora nõukogu liige Maie Reisel ja endine pearaamatupidaja Silvi Zimmermann, kes leidsid, et aktsiate ostu-müügitehingutega on Laurson rikkunud jämedalt äriseadustiku sätteid ja Tartu Flora põhikirjas ette nähtud korda.

Tartu Flora ja Peeter Laurson esitasid maakohtu otsuse peale erikaebuse, paludes selle tühistamist. Ringkonnakohus rahuldas kaebuse osaliselt. Kohus andis Laursonile loa teha tehinguid Tartu Flora aktsiatega, kuid jättis muutmata maakohtu otsuse, mis keelas Tartu Floral asja kohtulahendini tehingud erinevatesse registritesse kantud Tartu Flora kinnis- ja vallasvaraga.

Silvi Zimmermann kinnitas, et viimast keeldu on Tartu Flora siiski rikkunud. Zimmermann sai Tartu Flora endiselt laohoidjalt firma 8. mai saatelehe koopia, mis näitab Tartu Flora vara müüki aktsiaseltsile Tagabergi Kaup, mille juhatuse esimees on Tartu Flora juhatuse liige Imre Freiberg.

Selle saatelehe kohaselt müüs Tartu Flora väiksemate asjade hulgas ka ühe kaubiku ja kaks veoautot, mis asjatundjate kinnitusel peavad olema kantud autoregistrisse.

Tartu Flora nõukogu liige Raul Tagaväli vastas, et Tartu Flora jätkab lihtsalt oma majandustegevust ja müüdi vara, mida kohus pole arestinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing