Edelaraudtee tellis PR-firmalt meeleavaldusi ja Jürgensoni umbusaldamise

22. mai 2001, 08:04

Riigile kuuluva Edelaraudtee eelmine juhtkond palkas suhtekorraldusfirma teede- ja sideminister Toivo Jürgensonile umbusalduse ning tudengite meeleavalduse organiseerimiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevalehe käsutuses olevate dokumentide järgi teatab PR-firma BRM Consulting oma tegevuse aruandes, et tänavu 15. jaanuaril oli firma tegevuseks: ?Konsultatsioonid üliõpilasliitude esindajaga seoses samal päeval läbiviidava meeleavaldusega, mis algselt oli kavandatud bussitransporti puudutavaks. Teemaks oli raudteeliiklust puudutav teave ja soovitused rõhuasetuste valikul.?

Oma tegevuseks 11.?16. jaanuarini teatab BRM Consulting: ?Konsultatsioonid riigikogu opositsiooni ja koalitsiooni poliitikutega. Teemaks umbusalduse avaldamine minister Jürgensonile.?

Nendest tööde kirjeldustest nähtub, et BRM Consulting suunas üliõpilaste meeleavaldust protesteerimaks reisirongiliikluse peatamise vastu ning tegi Toompeal riigikogu saadikutega lobitööd teede- ja sideminister Jürgensonile umbusalduse avaldamiseks. Jürgensoni umbusaldus Edelaraudtee dotatsioonide vähendamise pärast kukkus 16. jaanuaril läbi.

BRM Consulting hoolitses Edelaraudtee suhtekorralduse eest jaanuari keskpaigani. Firma nimel kirjutas lepingule alla teede- ja sideministeeriumi endine pressiesindaja Tommy Biene, Edelaraudtee poolt endine peadirektor Jüri Kuusik.

Mullu jaanuaris toimunud juhtkonnavahetusega otsustas Edelaraudtee eesotsas Henn Ruubeliga BRM Consultingu teenetest loobuda. BRM Consulting ei olnud sellega nõus ning esitas tehtud töö eest kolm arvet summas 31 000 krooni. Samuti esitas suhtekorraldusfirma aruande tehtud töödest, kust tuligi välja seotus miitingu ja umbusalduse korraldamisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing