Aidsi toov viirus vallutab pealinna

22. mai 2001, 08:07

Aidsi põhjustavasse HI-viirusesse nakatunute arv on sel aastal Tallinna elanike hulgas plahvatuslikult kasvanud ning pealinn hakkab järele jõudma seni viirusekandjate arvu poolest esikohal olnud Narvale, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Me võime Tallinna puhul juba epideemiast rääkida,? ütles Aidsi ennetuskeskuse juhataja Nelli Kalikova. Kui eelmisel aastal registreeriti Tallinnas kokku 25 HIV-tõvestatut, siis tänavu nelja ja poole kuuga lisandus pealinna viirusekandjaid juba 160. Narvas on tänavu surmaviirust diagnoositud 199 korral.

Mai esimesel kahel nädalal registreeris Aidsi ennetuskeskus 62 ja selle aasta jooksul 587 HI-viiruse kandjat üle Eesti.

Enamik on nakkuse saanud narkootikume süstides, kuid järjest kasvab ka nende arv, kes nakatuvad seksuaalpartneri kaudu.

?Põhiliselt on suguliste kontaktide kaudu nakatunud pärit Narvast, aga sedakaudu jõuab HI-viirus ka Tallinna,? hoiatas Aidsi ennetuskeskuse juhataja. Praegu on HI-viirusest teadaolevalt puutumata vaid viis Eesti maakonda ? Hiiumaa, Läänemaa, Jõgevamaa, Põlvamaa ja Võrumaa.

Ennetuskeskuse õe Grete Lehtla sõnul on üsna tõenäoline stsenaarium Ida-Virumaa prostituutidelt Tallinna noormeestele leviv nakkus. ?Härrased on õnnelikud, et näe noor tüdruk ja lubab ilma kondoomita ükskõik mida teha,? rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing