Sidemetes allilmaga süüdistatav Seppik ootab Pihlilt selgitusi

24. mai 2001, 16:20

Keskerakondlasest endine politseijuht Ain Seppik peab laimuks Eesti Päevalehes ilmunud väidet, et ta vahendas vene allilma rahapaigutust Keskerakonna tegevusse.

Tallinna linnavolikogu liige Seppik ootab kaitsepolitseilt ametlikke vastuseid kahele küsimusele.
1. Kas kapo uuris Keskerakonna rahastamist 1999. aasta kohalike omavalitsuste valimistel? Kui uuris, siis millistel õiguslikul alusel ning kelle korraldusel seda tehti ning millised olid tulemused?
2. Kas kapole on laekunud informatsiooni, et (nagu seisab EPLis) Margus Fink, Eve Fink või Ain Seppik oleksid vahendanud vene allilma ja Keskerakonna väidetavat kokkulepet erakonna rahastamise kohta? Kui selline informatsioon on laekunud, siis kas seda on kontrollitud ning millised on selle tulemused?

'Ma olen sunnitud need küsimused esitama, kuna Eesti Päevalehes avaldatu kahjustab oluliselt minu kui poliitiku mainet ning mul tuleb otsustada oma au ja väärikuse kaitseks kasutatavate abinõude üle,' selgitas Seppik.

Kinnisvaraga tegelevad Margus ja Eve Fink on teatanud, et kaaluvad Eesti Päevalehe kohtusse kaebamist, sest tänane leht seostas neid esiküljel allilmaga.

Organiseeritud kuritegevuse poliitikasse tungimist puudutava artikli illustreeris leht fotodega perekond Fingist ja kapo juhist Jüri Pihlist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing