Kaevurid kavandavad protestiks teede sulgemist

25. mai 2001, 16:49

Kaevurite ametiühingud kavatsevad hakata teid sulgema, sest reedel saadud kirja kohaselt ei täida valitsus nõudmist maksta suletavast Ahtme kaevandusest üle jäävale 200 töötajale aastapalka 20 miljoni krooni ulatuses.

Ametiühingute andmetel peab valitsus oma kirjas kaevurite ametiühingute nõudmist võimatuks, kuid soovib asuda läbirääkimistele. Teisipäevaks on kaevurite esindajad kutsutud Ida-Viru maavanema juurde.

?Kui valitsus meie nõudmise kasuks ei otsusta, siis kavatseme protestimeetmeid täie rauaga,? ütles Põlevkivitöötajate Ametiühingu Liidu esimees Maido Agur.

Selle aasta lõpuks suletava Ahtme kaevanduse ametiühingujuht Valdor Ernitsa sõnul on arutatud nii leebemaid kui radikaalsemaid aktsioone. ?Kui meeleavaldustega ei ole võimalik midagi saavutada, ei ole välistatud radikaalsemad meetmed, nagu raudtee ja maanteede sulgemine,? sõnas Ernits.

Jõhvis toimud 21. aprillil ligi 2000 osalejaga meeleavaldus, kus kaevurid nõudsid koondamiste lõpetamist ja kompensatsioonide suurendamist. Aguri sõnul on Eesti Põlevkivi tootnud riigile piisavalt kasumit, et sellest koondatavatele kaevuritele lisa maksta.

Kahel viimase aasta jooksul on Eesti Põlevkivi restruktureerimisega kaotanud töö ligi 2400 töötajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing