Tallinna koolide sulgemiskava ehmatab koolijuhte

29. mai 2001, 08:18

Tallinna linnavalitsuse kava sulgeda septembrist lastenappuse tõttu mõniteist kooli viib koolijuhte ärevusse, sest pedagoogid ei tea, milline otsus just neid puudutada võib, kirjutab Eesti Päevaleht.

360 õpilasega Kalamaja põhikool on teinud linnale taotluse mitme miljoni krooni kohta, et remontida lagunevat fassaadi ja ehitada koolile staadion, kuigi direktor ei tea, kas mõne aasta pärast tema kool üldse alles on.

?Ärevaks teeb, sest ei tea kriteeriume, mille põhjal koolide sulgemist otsustatakse,? lausus direktor Marko Rööpson, kes enda sõnul mõistab, et mingi hulk koole laste vähesuse tõttu sulgeda tuleb.

Rööpsoni väitel on nende kooli lapsevanemad Kalamaja põhikooli kasuks otsustanud just väikeste klasside tõttu. Samal põhjusel on kooli tööle tulnud hulk noori õpetajaid.

Tallinna haridusameti juhataja Enn Kirsmann ütles, et ümberkorraldamine tuleb sujuv ja valutu. Kava rakendub septembrist 2001, kuid sellest sügisest ükski kool kinni ei lähe.

?Me ei mõelnud ka kõiki kahteteist kooli sulgeda, kindlalt lähevad kinni ehk viis kooli, ülejäänute puhul räägime töö ümberkorraldamisest,? lausus Kirsmann. Ümberkorraldamine tähendab tema sõnul gümnaasiumide põhikooliks ja lasteaed-algkoolide lasteaiaks muutmist.

Kindlalt likvideeritakse 2002. aasta septembrist Kopli põhikool ja Mustamäe lasteaed-algkool, mis mõlemad on venekeelsed. ?See ei tähenda rõhu asetamise venekeelsete koolide sulgemisele, gümnaasiumid, mis likvideeritakse, on enamuses eestikeelsed,? lausus Kirsmann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing