Kriis ETV rahastamises võib Urmi kohalt viia

29. mai 2001, 08:19

Möödunud nädalal teravate avaldustega esinenud Eesti Televisiooni juhatuse esimees Aare Urm võib liigse suupruukimise pärast koha kaotada, kui ringhäälingunõukogu arutab pooleteise nädala pärast tema ametissesobivust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eile Aare Urmi ja ringhäälingunõukogu erimeelsused vaid süvenesid, sest Urm ei suutnud ringhäälingunõukogu esimehe Tiit Sinissaare sõnul veenvalt põhjendada, mis ajendas teda möödunud nädalal tegema avaldusi eurovisiooni lauluvõistluse ärajäämisest ning rahastamiskriisis ETV ülekannete lõpetamisest alates jaanipäevast.

?Kavatseme ringhäälingunõukogu järgmisel istungil Urmi küsimust veel kord arutada ja selgitada, kas meie edasine koostöö on üldse võimalik,? ütles Sinissaar. Ta ei välistanud Urmi suhtes umbusaldushääletuse korraldamist.

Sinissaare kinnitusel on poolteist nädalat piisavalt pikk aeg, et ka Urm otsustaks, kas jätkamine on võimalik. ?Vihjamisi on Urm mulle mõista andnud, et võib ka ise tagasi astuda,? märkis Sinissaar. ?Konflikti on võimalik ka nii lahendada, et Urm ise taandub ETV juhi kohalt, kui ta ei peaks vahepeal leidma jõudu oma suhtlemistiili olulisel määral muuta.?

Aare Urm ei olnud eile kommentaari saamiseks kättesaadav. Varem on Urm kinnitanud, et ei kavatse ise ametit maha panna, kuigi tunnetab enda distantseerumist ringhäälingunõukogust ja valitsusest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing