Jehoova tunnistajate ehitus pani Viljandis tee kinni

29. mai 2001, 08:49

Jehoova tunnistajate kogudus vedas oma kiriku ehitusele Viljandis Kevade ja Lille tänava nurgal soojakud, mis sulgesid tee Pauluse koguduse diakooniamaja juurde, kirjutab Sakala.

'18. mail oli kaks soojakut lihtsalt tee peale tõstetud ja me pidime maja juurde pääsemiseks üle muru sõitma,' ütles Viljandi Pauluse koguduse õpetaja Mart Salumäe.

Krundile, mis kirikuõpetaja sõnul kuulus varem Pauluse kogudusele, pääseb ainult üht teed pidi. 'Kolmapäeval lasime Viljandi Teedevalitsusel uue tee teha,' lisas Salumäe. 'Et aga sellist kulutust meil eelarves polnud, peame nüüd otsima raha, et neile maksta.'

Mart Salumäe sõnul pole seni keegi jehovistidest ehituse pärast temaga ühendust võtnud. 'Kogenud ehitajad oleksid asja naaberkrundi omanikuga kindlasti läbi arutanud, sest nad toovad siia ju ka rasket tehnikat,' lisas ta.

Jehoova Tunnistajate Koguduste Liidu juhatuse liikme Lembit Reile sõnul on geodeet kinnistu piiri seadnud nii, et see sissesõidutee poolitab.

'8. mail saime ehitusloa ja kõik tööd oleme teinud meile kinnistatud krundi piires,' ütles Reile. 'Ehituse ajal on meil platsil igal tegevusel ja igal soojakul oma koht,' selgitas ta soojaku paiknemist krundi selles osas, mis jääb sissesõiduteele.

Jehoova tunnistajate kiriku ehitamisel teevad osa töid koguduse enda ehitajad, kel Reile sõnul on selleks ka litsents olemas, ning osa töid tellitakse ehitusfirmadelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing