Politsei uurib ELK Lennuliinide naisjuhi tegusid

31. mai 2001, 08:10

Politsei kahtlustab ELK Lennuliinide juhti Rita Lillipuud 750 000 krooni maksva käekella ja 360 000 krooni väärt kuldportsigari varguses tema endiselt elukaaslaselt Aleksandr Beloussovilt ning uurib ärinaise võimalikke kuritarvitusi firma aktsiatehingutes, kirjutab Postimees.

Tallinna Ida politseiosakond on kevade jooksul algatanud vähemalt viis kriminaalmenetlust, milles peategelasteks on 11 aastat koos elanud ning mullu detsembrini ühiselt ELK Lennuliine juhtinud Lillipuu ja Beloussov. Esimene neist on kuritegudes kahtlustatava, teine aga kannataja rollis.

Kahtlusaluseks on Lillipuu esialgu tunnistatud kahes kuriteos - salajases varguses suures ulatuses ja dokumentide võltsimises. Neist esimeses süüdistab Beloussov Lillipuud 40 000 USA dollarit maksnud Rolexi briljantidega kuldkäekella ja 20 000dollarilise kuldportsigari varguses.

Beloussov rääkis politseile, et pärast seda, kui Lillipuu ta detsembris pettuste abil ühisest ärist ja kodust välja viskas, jäid väärtesemed tema elukohas olnud isiklikku seifi. Kui raudkapp mõne aja möödudes Beloussovile üle anti, polnud seal ei Soomest ostetud kella ega portsigari.

Samal ajal vaidlevad ekskaasad ka luksusliku Mercedes-Benzi omandiõiguse üle.

Eeltoodud kahtlustused näivad aga võrreldes teiste Tallinna Ida politseis Lillipuu tegevuse suhtes avatud uurimistoimikutega tilgana meres. ?Menetlused on algatatud ametiseisundi kuritarvitamise ja ametialase võltsimise paragrahvide järgi,? täpsustas Tallinna politsei pressiesindaja Kristo Kelder.

Postimehe andmetel on need vahetult seotud mullu 14. detsembril ELK Lennuliinides toimunud võimuvahetusega, mille käigus firma nõukogu eesotsas esimees Lillipuuga vallandas 1991. aastal lennukompaniile aluse pannud Beloussovi juhatuse esimehe kohalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing