Börsiülevaade: Telekomi aktsialt 77 mln käive ja 10%ne langus

01. juuni 2001, 15:20

Eile suure käibega hiilanud Eesti Telekomi aktsia ei vedanud alt ka täna. Ligi 77 mln krooni suuruse päevakäibe kõrval jäid ülejäänud aktsiate käibed praktiliselt märkamatuteks.

Kuna täna ostetud aktsiate eest enam 5,5 krooniseid dividende polnud võimalik saada, langes aktsiahind päevaga ligi 10%, 75 krooni tasemeni.

Aktsiahind langes tegelikult hulga rohkem kui dividendimakse võrra.
See võib olla põhjustatud sellest, et üldine olukord Euroopa turgudel on kergelt negatiivne ja dividendidesaamise himu kergitas eelnevate nädalate jooksul Eesti Telekomi aktsiat psühholoogiliselt enam kui ta oleks tegelikult pidanud tõusma.

Ülejäänud turu aktsiatega kaubeldi suhteliselt passiivselt. Suuresti võib see olla tingitud sellest, et investorite jõud on pärast möödunud nädalate aktiivseid kauplemispäevi raugenud.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia püsis väga väikse käibe najal üllatavalt tugevalt oma positsioonil, sulgudes 160 krooni piiril ehk 0,3% eilsest sulgemistasemest madalamal.

Pärast eilset SEB ja Swedbanka juhtide ühinemismemorandumit, kus Balti riikide pankade saatus jäi määratlema, oleks oodanud aktsiahinnas mõningast korrektsiooni languse näol.

Norma <GR#EE.NORMA> aktsia vajus 0,9%, 48,10 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing