Vutimäng Hollandiga püstitas tulurekordi

05. juuni 2001, 08:09

Eesti ja Hollandi rahvuskoondiste laupäevane mäng tõi Eesti jalgpalli ajaloos rekordilise piletitulu - kaks miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kahjuks on rekordilised nii saadud tulud kui mängu korraldamise kulud,? ütles Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Tõnu Sirel. Alaliit teenis piletite müügist ligi kaks miljonit krooni, lisaks tõi sisse teleülekandeõiguste müümine.

?Palju teleülekande õiguse müümine konkreetselt sisse tõi, on raske öelda, sest müüme valikmänge paketina,? lausus Sirel. Ta ei soostunud teleülekannetest saadava tulu kogusuurust ütlema, viidates lepingute konfidentsiaalsusele.

Teenitud raha läheb Eesti jalgpallielu arendamiseks ning võistluste korraldamiseks.

Mängu korraldamine maksis jalgpalliliidule pool miljonit krooni, mis on Sireli kinnitusel samuti rekordsumma. ?Üllataval kombel lisandus viimasel hetkel palju kuluartikleid, isegi taolisi, mida Eestis pole kunagi varem küsitud,? märkis peasekretär. Näiteks Tallinna tervishoiuamet kavatseb alaliidule esitada arve selle eest, et mängupäeval tagasid haiglad valmisoleku õnnetuseks - suuremates haiglates oli tagatud 30-40 varukohta, mistõttu tuli rohkem meditsiinipersonali tööl hoida.

Kalleim kuluartikkel oli Sireli sõnul turvateenuste ostmine, ent ka tehnika ja tualettide rentimine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing