PM: sotsiaalreformide kuhjumist tuleb vältida

07. juuni 2001, 08:27

Ühel hetkel ollakse vastu seina pensionireformiga, töötus- ja ravikindlustusega, tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustusega. Kõikide korraga läbiviimine paneb aga ühtviisi raskesse seisu nii tööandjad kui ?võtjad, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Targad juhid toimivad teisiti - mõtlevad juba ette kõik läbi ning püüavad koormust hajutada. Just seepärast väärib kaalumist ametiühingute keskliidu ja tööandjate keskliidu ettepanek hajutada reformidest tulenevad kohustused pikema aja peale. Kas oluline on kiiresti fini?isse jõuda või viia reformid läbi mõistuspäraselt?

Eilne ühisavaldus ei olnud üllatus. Ametiühingute keskliit on uue ravikindlustuse seaduse eelnõu suhtes olnud kriitiline päevast, mil see sotsiaalministeeriumist kooskõlastusringile läks.

Normaalne, kui valitsus ning ametiühingud ja tööandjad oleksid suutnud ilma avalikkuse abita ühe laua taga asjad selgeks rääkida - igasugused avaldused sarnanevad appikarjega.

Vajalik on aga kompromiss, mis suudab vältida nii töötajate sissetulekute vähenemist kui tööandjate konkurentsivõime langust, arvestab riigi kui terviku huve ning Euroopa Liidus kehtivaid põhimõtteid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing