Vanglatööstus kasvab iga kuuga

12. juuni 2001, 11:09

Hiljuti loodud riigile kuuluv AS Eesti Vanglatööstuse töömahud kasvavad iga kuuga, esimese tegevusaasta eesmärk on tootmise kahjumit kolm korda vähendada, teatas ettevõtte juhatuse esimees Aare Sõer.

Võrreldes aprilliga, kui Vanglatööstuse palgal oli 90 vangi, on hetkel palgal üle 150 kinnipeetava.

Maikuu seisuga ületas ettevõtte kuu käive esimest korda 500 000 krooni piiri. Lisandunud on rida uusi töid - kohtutes valvet pidavate kohtukordnike hall vormiriietus on sel aastal juba kinnipeetavate õmmeldud.

?Laiendame mööbli tootmist - väljatöötamisel on just riigiasutustele mõeldud mööblikollektsioon,? jätkas Sõer. Ämari vanglas rajatakse taas üle mitme aasta uut tootmisüksust - liivapritsi- ja värvimistsehhi, kus hakatakse tegema teenustööd metallkonstruktsioone valmistavatele ettevõtetele.

Tänu ettevõtte ühe nõukogu liikme mööblitööstus Standard omanikule Enn Veskimäele on ka Murru vanglas käivitatud mööblitootmine, kasutades Standardi nõuandeid ja näpunäiteid. Sõer lisas, et sellest ei tule välja lugeda, nagu saaks Standard ära kasutada kinnipeetavate odavat tööjõudu, sest nende töö kvaliteet ei küüni veel kaugelt Standardi nõudmiste tasemeni.

?Mis eesmärke puudutab, siis esimene aasta läheb ettevõtte käivitamise tähe all ning hetkel on tootmise kahjumi vähendamine 5,1 miljonilt 1,5 miljonile kroonile täiesti reaalne,? lisas Sõer.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing