Savisaar ründab Paltsi seoses BNSi uudisega

13. juuni 2001, 13:42

Seoses Tallinna Kesklinna endise vanema Elmar Sepa ühinemisega Keskerakonnaga tuletas uudisteagentuur BNS täna meelde Savisaare aastataguseid kriitilisi hinnanguid Tallinna korteriskandaali ja Sepa kui ühe selles osaleja kohta. Märgib Keskerakonna pressiteade.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar märgib seoses sellega: 'Tõnis Paltsi valimisega Tallinna linnapeaks näitab Isamaaliit seda, et ta on Tallinna korteriskandaali lõplikult maha matnud.'

Savisaar tuletas meelde, et Isamaaliidu linnapea on sellesse skandaali mitte vähem seotud kui endine linnaosavanem. Tööandja eluruumiks kuulutamise ja hiljem nende hulgast kustutamise kaudu erastas Tõnis Paltsile kuuluv AS Levicom terve maja Toompeal, aadressil Kiriku põik 4. Palts ise erastas seejuures korteri suurusega 176 ruutmeetrit.

Aktiivsed osalised selle maja hõivamisel olid ka toonane luurekordinaator Erik-Niiles Kross ning tänane välisminister ja Mõõdukate partei esimees Toomas-Henrik Ilves. Nemad erastasid enesele selle kriminaalseks tunnistatud skeemi kaudu korterid suurusega vastavalt 112,5 ruutmeetrit ja 85,1 ruutmeetrit.

Savisaar lisas: 'Mulle pole päris selge,mis sidus Krossi ja Ilvest aktsiaselts Levicomiga. Kas nad töötasid seal või olid neil Paltsiga mingid muud laadi suhted?'

Keskerakonna liider soovis Kesklinna vanemale Kiislerile rohkem põhimõttekindlust selle korteriskandaali uurimisel, mis omal ajal Isamaaliidu poolt suure käraga algatati. 'Praegu näib küll, et asju uuritakse ja hinnanguid antakse valikuliselt, lähtudes parteipoliitilistest eelistustest,' märkis Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing