Tallinn tahab palgata bussidesse konduktorid

13. juuni 2001, 08:06

Tallinna abilinnapea Ivar Virkuse sõnul kaalub linn konduktorite palkamist ühissõidukeisse, et panna piir massilisele piletita sõitmisele ja teenida linnaeelarvesse juurde miljoneid kroone, kirjutab Postimees.

?Piletita sõitjaid on väga palju ja palju piletitulu jääb saamata,? lausus Virkus. ?Üks võimalus selle leevendamiseks on konduktorite kasutuselevõtt.?

Abilinnapea sõnul sai eile tema juures koos ametiühinguliidritega bussijuhtide palgaküsimusi arutanud Tallinna Autobussikoondise (TAK) juhtkond ülesandeks teha arvestusi, kui palju võiks konduktorite kasutuselevõtt maksma minna ja kui palju see tulu võiks tuua.

?Kindlasti tooks see kaasa piletitulu ja tööhõive suurenemise,? sõnas Virkus.

Virkus märkis, et Riias on juba mindud tagasi konduktorite kasutamisele, sest ei suudetud piletimüüki ja piletitulu kontrollida. Abilinnapea märkis, et konduktorite kasutuselevõtt tähendaks ka endise abilinnapea Priit Vilba soositud kaarditehnoloogia kasutuselevõtust loobumist.

TAKi liiklusdirektor Tiit Orissaar ütles, et hinnanguliselt võib massilisest piletita sõitmisest linnale tekkiv kahju küündida 70 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing