Laar tunnustas ametnikke hilineva euroraha eest

Raimo Ülavere 18. juuni 2001, 16:29

Peaminister Mart Laar avaldas peaministri pressiteenistuse teatel täna tunnustust ametnikele, tänu kellele käivitus 515-miljoni krooni suurune Euroopa Liidu toetusprogramm Eesti põllumajandusele. Reedene Äripäev kirjutas, et oktoobris-novembris saabuv SAPARDi abiraha jõuab ettevõtjateni lootuselt hilja.

Laar tunnustas seoses SAPARDi rahadega Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti, põllumajandusministeeriumi ja rahandusministeeriumi töötajaid. SAPARD on peaminister Laari sõnul suurepärane näide sellest, et meie väike riik on võimekas ja sel võimekusel on meie kodanike jaoks selge rahas mõõdetav hind.

SAPARD 2000 ja 2001 programmide üheaegne käivitumine tähendab seda, et Euroopa Liit investeerib järgmise 14 kuu vältel meie põllumajandusse 386 miljonit krooni ja Eesti valitsus 129 miljonit krooni. Seega saab põllumajandus täiendavalt 515 miljonit krooni.

Reedene Äripäev kirjutas: Kui SAPARDi abiraha oktoobris-novembris toiduainetööstusteni jõuab, on juba lootusetult hilja, sest tehastele euronõuete kehtima hakkamiseni jäävad vaid loetud kuud.

Piima- ja kalatööstused peavad euronõuetele vastama järgmise aasta 1. jaanuaril, lihatööstused järgmise aasta 1. juulil. Osa SAPARDi programmist on ette nähtud tööstustele just euroinvesteeringute tegemiseks. Praegu on aga enamik tööstusi kas investeeringud juba teinud ning eurotunnustuse saanud või siis kohe-kohe ehitus- ja renoveerimistöid alustamas. SAPARDi programmist peaksid liha-, piima- ja kalatööstused tänavu saama umbes 100 miljonit krooni.

Tervet Äripäeva lugu saad lugeda <#siit=http://www.aripaev.ee/1948/uud_uudidx_194803.html> .

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing