Sõnajalaõie otsingule võta vihmavari kaasa

Raimo Ülavere 22. juuni 2001, 08:38

Jaanilaupäeva öösel sõnajalaõit otsima minnes soovitavad ilmatargad käevangus kallimale lisaks vihmavarju kaasa võtta, sest õhtu tuleb suure tõenäosusega vihmane, hoiatab Eesti Päevaleht.

?Üldiselt tuleb vahelduv ilm, umbes 70 protsenti on tõenäosus, et jaanilaupäeval sajab,? ütles Pärnumaa looduse- ja ilmavaatleja Ilmar Tiismaa, ?taevas võib olla lauspilves, aga kas laussadu tuleb, pole kindel.?

Eesti rannikualadel võib Tiismaa sõnul jaanipäeva paiku kohati ka päikest näha, kuid Lõuna-Eestis tuleb ilm sajusem.

Pärnumaa loodusvaatleja ei taha küll head ilma lootvaid inimesi ära ehmatada, kuid loodus ennustab tema sõnul vihmaperioodi. ?Sipelgad tegid pesakuhilad kõrgemaks ja pugesid rohkem kännu alla, mesilased ei lenda tarust välja ning vihmaussid on maapinna lähedal,? ütles ta ning tähendas, et need märgid räägivad saju jätkumisest.

Jaanilaupäeva ilmast võib Võrumaa ilmauurija Enno Kalde sõnul kõike oodata. ?Tuleb vahelduv ilm, kõike tuleb,? sõnas ta, ?vihmavari tuleb ikka kaasa võtta, kuid kummikuid pole vist vaja.?

?Eestis on jaanilaupäeval valdavalt pilves ilm,? kinnitab vihmamärja jaanilaupäeva tõenäosust ka ilmajaam. ?Paljudes kohtades sajab vihma ning võib olla äikest. Puhub kirde- ja põhjatuul 7-12 meetrit sekundis. Sooja on jaanilaupäeva öösel 10-15, päeval 15-21 kraadi,? ütles Sirje Vilms Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudist. Kus sadama hakkab, Vilms ei täpsustanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing