Tallinn investeerib vanalinna

27. juuni 2001, 10:21

Tallinna abilinnapea Liisa Pakosta sõnul suurendab linn tuleval aasta eelarves investeeringuid vanalinna atraktiivsemaks muutmiseks ja kultuuriürituste arvu suurendamiseks.

Pakosta sõnul on Tallinn juba tänavu oluliselt suurendanud investeeringuid vanalinna hoonetesse ja tänavatesse. Kui eelnevatel aastatel kulus selleks umbes kümme miljonit krooni, siis tänavu on investeeringusumma kaks korda suurem - 21 miljonit krooni.

Pakosta sõnul arutab linnavalitsus erinevaid võimalusi vanalinna romantilise õhkkonna säilitamiseks. Tema sõnul tuleb kolmandik Eestit külastavatest turistidest siia ainult Tallinna vanalinna pärast ja 70 protsenti turistidest kinnitab, et reisi üks peamisi põhjusi on UNESCO maailmapärani nimekirja kantud Tallinna vanalinn.

Pakosta sõnul on probleem selles, et ebanormaalselt suur osa välisturiste viibib Eestis ja Tallinnas ainult loetud arv tunde. 'Tähtis on, et vanalinnas oleks esiteks midagi vaadata, teiseks midagi teha ja kolmandaks võimalus ennast suurepäraselt tunda soovitavalt 12 kuud aastas,' lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing