Kanal 2 võitis ETV-lt kohtus 1,5 miljonit

02. juuli 2001, 09:09

Kanal 2 saab kohtu otsusel Eesti Televisioonilt tagasi ligi 1,5 miljonit, mille oli rohkem kui kaks aastat tagasi maksnud selle eest, et ETV loobus reklaamist, kirjutab Postimees.

Raha maksis Kanal 2 toona ETV-le juba 1997. aastal sõlmitud lepingu alusel, mille kohaselt avalik-õiguslik telejaam kõrvaldas oma eetrist reklaami, kolm erakanalit (lisaks Kanal 2-le TV 3 ning TV 1) maksid talle selle eest aga kompensatsiooni.

1999. aasta mais katkestas ETV toonane peadirektor Toomas Lepp aga TV 1 väidetavat lepingurikkumist põhjuseks tuues erakanalitega sõlmitud lepingu ning
ETV alustas taas reklaamimüüki, tagastamata samas reklaamikompensatsiooni, mis Kanal 2 ja TV 3 olid teise kvartali eest maksnud.

Reedene kohtuvõit saabus Kanal 2-le, kui pärast pikki õiguslahinguid olid nii Tallinna linnakohus kui ringkonnakohus andnud õiguse ETV-le ning riigikohus oli kohtuasja läkitanud tagasi pealinna teise astme õigusemõistjatele uuesti läbivaatamiseks.

TV 3 nõukogu liige Mart Luik ei osanud eile öelda, kas pärast esimeses kohtuastmes kaotajaks jäämist protsessimisele käega löönud telejaam annab nüüd ETV-vastasele hagile uue käigu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing