Tulviste on rebinud Savist ette

02. juuli 2001, 09:10

Presidendipopulaarsuse maratonil on end Toomas Savist kehapikkuse jagu ette tõmmanud Peeter Tulviste, kellele kuulub nii eestlaste kui ka muulaste ning noorte toetus, kirjutab Postimees.

Kui juuni alguses eelistas võrdselt 23% küsitletuist reformierakondlast Savi ja isamaaliitlast Tulvistet, siis juuni lõpuks oli Tulviste end kuue protsendiga ette rebinud.

Nüüdseks on tema populaarsuskõver tõusnud 29%ni, Savil on see jäänud 23% juurde pidama, selgub Emori värskest avaliku arvamuse uuringust.

Tulvistet toetavad just kõrgharidusega, suurema sissetulekuga ja nooremad valijad (33% alla 35aastastest küsitletutest). Peale selle naudib Tulviste Isamaaliidu suhtes sageli kriitiliselt meelestatud mitte-eestlaste soosingut - iga neljas muulane hääletaks presidendivalimistel tema poolt.

Kui Savi, Rüütli ja keskerakondlase Peeter Kreitzbergi toetus rahva seas on juuni jooksul samaks jäänud või kahe protsendi võrra langenud, siis Mõõdukate esinumber Andres Tarand on enda populaarsust kasvatanud kolm protsenti - presidendina sooviks teda näha 9% vastanutest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing