Börsiülevaade: turul vaikne, kuid likviidsus kasvab

13. juuli 2001, 14:43

Tallinna börsil jäid nädala viimasel päeval aktsiahinnad praktiliselt muutumatuna neljapäevaste sulgemistasemete juurde. Samas aga kasvas likviidsus, mis järeldus selles, et liideraktsiate hinnanoteeringute vahe sulas miinimumini.

Eile pead kergitanud huvi Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia vastu täna huvi vaibus. Järgmisel neljapäeval oma kvartalitulemused avaldav ettevõtte sulgus 71,50 kroonil ehk samal tasemel kui eile.
Ettevõte kolleeg Leedu Telekom seevastu odavnes täna taas, sulgudes kõigi aegade madalimal tasemel 1,48 litil.

Lääne Euroopa Baltimaade fondijuht ütles uudisteagentuurile Reuters, et investorid on hetkel väga ettevaatlikud tehnoloogisektori aktsiate vastu, eriti aga nende aktsiate suhtes, millel on likviidsusrisk. Ehk siis millega on rakse kaubelda.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia oli täna mõnevõrra teistest aktsiatest aktviivseim. Kokku tehti aktsiaga 19 tehingut, mille juures näitas ta 0,2%st odavnemist, sulgudes 152 kroonil.

Tugevalt kaubeldi Norma <GR#EE.NORMA> aktsiatega, mille sulgemishind jäi küll sarnaselt eilsega 49 kroonile kuid mille hinnanoteeringute vahe kuivas päeva lõpus vaid 10 sendi ehk 0,2% peale kokku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing