Naiskinnipeetavate arv kasvab kiiresti

Inno Tähismaa 19. juuli 2001, 10:33

Viie aastaga on kinnipeetavate arv Harku naistevanglas kasvanud üle kahe korra, täna on naisi Harkus 128.

Justiitsministeeriumi pressitalituse teatel on järsult kasvanud naiste hulk ka Keskvanglas, kus hoitakse peamiselt vahistatuid.

'Kinnipeetavate arvu suurenemine on üldine tendents, kuid eriti drastiliselt on kasvanud naissoost kinnipeetavate hulk,' ütles justiitsministeeriumi vanglate osakonna juhataja Peeter Näks. 'Näiteks oli 1997. aasta alguses Harku vanglas 69 naist, see arv on aasta-aastalt tõusnud ning täna on Harkus kinnipeetavaid 128. Hüppeline kasv on toimunud ka Kaskvanglas, kus eelmise aasta jaanuaris oli 45 naist, hetkel aga 88.'

Harku vanglasse on naised sattunud peamiselt isikuvastaste (55) ja varavastaste (59) kuritegude eest, vähem on toime pandud avaliku korra ja ühiskondliku julgeoleku vastaseid kuritegusid (10). 55 kinnipeetavat on varem vähemalt ühe korra kohtulikult karistatud. 11 naist on HIV-positiivsed, üks põeb tuberkuloosi. Harkus kannavad hetkel karistust ka kolm ema ja üks lapseootel naine.

Keskvangla 88 naisest on 28 olnud varem kohtulikult karistatud. Keskvanglas on 11 HI viiruse kandjat ning 2 tuberkuloosihaiget, viimased viibivad vanglate haiglas ravil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing